5 Yaş Etkinlikleri

0

Bardaktan telefon yapın

Çocukluğunda bardaktan yada teneke kutudan telefon yapmayan yoktur sanırım, unutanlar ve bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse; karton bardakların dip kısmından ip geçecek kadar delik açıp bardakları o deliklerden ip ile bağladığımızda telefonumuz iletişim kurmaya hazır, kullanmak içinse ipi gergin tutmayı unutmayın.

Yapışık yarış

Çocuğunuz ile birlikte resimdeki gibi yan yana gelerek birer bacağınızı birbirine bağlayarak oyunu başlatın, kendinize bir hedef belirleyerek o hedefe hızlı ve koordineli bir şekilde ulaşmaya çalışın. Özellikle ikiz çocukları olan ebeveynler için daha güzel bir etkinlik olan yapışık yarış oyunu çocuklarınızın güzel vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Mutfakta vakit geçirin

Çocuğunuzla birlikte mutfak kek/pasta yapın, bu yaşlardaki çocuklar kendi başına bir şeyleri başarmayı arzularlar vereceğiniz malzemeleri nasıl yapması gerektiğini adım adım anlatın ve gerisini ona bırakın, tabi pasta bittikten sonra tebrik etmeyi de unutmayın  🙂

Hayvanat bahçesine gidin

Bulunduğunuz konum hayvanat bahçesine aşırı uzak değilse birlikte hayvanat bahçesi gezisi düzenleyin, hayvan sevgisi çocuklar için oldukça önemlidir.

Böcekleri inceleyin

Karınca yada uğur böceği gibi zararsız hayvanlardan yakalayarak büyüteç ile böcekleri inceleyebilirsiniz, ve incelediğiniz böcekler hakkında konuşabilirsiniz. Bu çocuğunuz için inanılmaz derecede keyifli bir deneyim olacaktır.

yorum Yap