4 Yaş Etkinlikleri

0

Evde Bowling Oyunu

Gerekli malzemeler;

15 adet karton yada plastik bardak

1 adet yumuşak sünger top

Çocuğunuz için eğlenceli bir etkinlik olan bowling oyununu evde oynamak oldukça basittir, özellikle 4 yaşındaki çocuklar için çok eğlenceli olan hedef vurma oyunları çocuğunuzla birlikte sizin de güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır, kolay ve maliyetsiz bir şekilde hazırlanabilen bowling oyununu çocuğunuz sıkılmadan uzun bir süre oynayacaktır.

4 yaş etkinlikleri

Arı Balonlar

Gerekli malzemeler;

İstediğiniz kadar sarı renkte balon

Siyah tükenmez yada asetat kalemi

Kağıt – Makas – Bant

Balonlardan arı yapmak, sarı balonları şişirmeden önce kalem ile önce arı şeklinde göz burun ağız çizip sonrasında ise şişirerek ucunu bağlayın, şişirdiğiniz arılara birlikte makas kullanarak kağıttan kanat kesip yapıştırın.

4 yaş etkinlikleri

Bardak Piramitler

Gerekli olan malzemeler;

Dilediğiniz miktarda karton bardak

Karton bardaklardan piramit yapın, el becerisini daha da güçlendirmek adına karton bardakları piramit şeklinde üst üste dizebilir, etrafında araba sürerek güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

4 yaş etkinlikleri

Kaşık Yarışı

Gerekli olan malzemeler;

Yemek kaşığı

Farklı renklerde pinpon topu

Bir başlangıç ve birde bitiş çizgisi belirleyin, kaşıklara topları koyarak yarışa başlayın,  bitiş çizgisine topu düşürmeden ilk ulaşan yarışın kazananı olacaktır. Çocuklarınızın oldukça ilgi duyacağı bir oyun olan kaşık yarışında, özellikle pinpon topu seçelim ki topu kaşıkta tutmak biraz daha zor olsun böylelikle oyun daha eğlenceli olacaktır.

4 yaş etkinlikleri

Çuval Yarışı

Gerekli olan malzemeler; 2 adet boş temiz çuval

Kaşık oyunundaki gibi bir başlangıç ve birde bitiş çizgisi belirleyin, çuvalın içine girin ve tıpkı bir pantolon gibi belinize kadar çekin, ardından çuvalın uçlarını tutup öne doğru zıplayarak ilerleyin, bitiş çizgisine ilk önce ulaşan oyunun kazananı olacaktır.

4 yaş etkinlikleri

Çocuklar İçin Tombala

Gerekli olan malzemeler;

Çocuklar için hazır tombala oyunu yada bilgisayardan çıktı alıp kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Çocuklar için hazırlanmış tombala oyunlarını seçebilirsiniz, aşağıdaki örnekteki ürün uygun fiyata satılmaktadır, eğer bilgisayar ve yazıcınız ve birazda beceriniz var ise bu işi kendiniz de maliyetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Rakam eşleştirme oyunu, bu şekilde bir oyunla da çocuklara sayıları öğreterek güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

4 yaş etkinlikleri 4 yaş etkinlikleri

yorum Yap