3 Yaş etkinlikleri

0

Arabalarla oynamak, tren ve uçak gibi diğer araçları ile kendi kurguladığı oyunları oynamak bu yaşlarda oldukça eğlenceli gelmektedir, alternatif olarak boş bir koliye delikler açarak tünel ve istasyonlar yapabilir, arabaları bu tünellerden geçirerek eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

Diğer bir alternatif yöntem ise el becerilerini geliştirmek için, makarna süzgeci ve şönil yada renkli pipetler ile delikleri kapatma oyunu oynayabilirsiniz, görseldeki gibi makarna süzgecini ters çevirin ve renkli şönilleri delikleri kapatacak şekilde takmaya başlayın, bu çocuğunuz için eğlenceli gelecektir.

Patlamış mısır oyunu, bir kağıt üzerine ağaç çizerek patlamış mısırları da meyve yada yaprak olarak dallara yapıştırın, dilerseniz bu mısırları da boyayarak renkli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Üstüne bineceği şişme hayvanlar ile vakit geçirebilir, şişme hayvanların üzerine binip zıplamak çocuklar için çok eğlenceli ve enerjisini iyi bir şekilde atabileceği bir oyun, yalnız burada dikkat etmemiz gerek nokta ise düşme tehlikesine karşı etrafta köşeli ve sert cisimlerin bulunmaması, her ihtimale karşı etrafına minder ve kırlentler koyarak düşme esnasında çocuğunuza zarar gelmesini önleyebilirsiniz.

yorum Yap